Sen Kalem Ol Ben de Ipad

Sen Kalem Ol Ben de Ipad

Yaz beni yarım yarım! 4.5G iyi çekiyorsa tam da yazarsın. İçini hazırlayan olsa bilirim kalem gibi sarma sararsın. Marifetlerin saymakla bitmez, hamur dahi kararsın. İnstagrama koysan fenomen, twitter da zararsın! 140 karakter sana az gelir. Birini bulsan yaşarsın.

“Gerçeği söylüyorum size. İnsan, uçurumun kenarına varmadan kanatlanamaz.” der Nikos Kazancakis amcamız. Haksız mıdır? Uçmak vakti gelen kanatlanmalı Facebook’a… Gerçek dediğin artık sokaklarda yaşanmaz! Davul zurna eşliğinde asker uğurlaması gibi girilir sanal âleme! Öyle bir dünya ki herkes allame!

Varsa sözün yaz paylaş. Görüyorsa gözün durma beğen arkadaş. Aforizmaların yeri göğü inletsin. Turna gibi süzülsün şiirlerin. Saçların savrulsun yorumların yelinde, kulaç atsın kolların ana sayfa selinde… Şekil olsun profilin, gören maşallah desin, kapak fotoğrafını yedi düvel beğensin.

İlham aldığın dağlar sığışsın da Vine’a. O tarihe karışırsa bir gün, muhtar olursun snap’a… Omuzlarında kameranın ayağı, keşfet vahşi doğayı. Zumlarından seyret Galata’da şafağı!

Cuma kutla, ayet paylaş, arkadaş ekle, gruplar aç… Seyahatte yer bildir, türlü video indir. Sakın dondurma hesabını, unutma gün bu gündür.

Ah yarım, eksik yanım… Sana daha neler anlatsam. Vicdanını kurutup dertlerini paylaşsam. Taziye bildirsek karşılıklı, doğum günü kutlasak. Resmi günlerde geçici kapağı bayraklarla donatsak. Sek sek oynasak profiller üstünde, yorumunu beğenmediklerimizi engellesek seninle…

Böyle bir aşk bizimkisi de işte. Şeyh Galip Efendimizin Hüsn ü Aşk’ında anlattığı edeb okulu sosyal medyadır artık! Hüsn kızımız Aşk oğlumuza âşık olsa kaç yazar? Bu kabilelerin talepleri akıllara zarar. Mânâ mesiresinde gezen gençler feyz havuzundan değil feys havuzundan içer. Gülabdan gibi misk kokusu saçar smilelerimiz. Dosta sevinç düşmana kederdir beğenilerimiz.

Dergâhımız her meşrebe açık, Pîrlerimiz birbirinden kaçıktır! Yalan kapımızdan eksik olmasa da, eşiğimizden giremez. Doğru olmayan odun guzinemize yüz süremez. Eyyy benim sevgili yarım… Sana son sözüm şudur ki:

Pirlere niyaz ederiz,
Yalan dünya nideriz
Ölürüz hasret gideriz,
Göster şol didarı bana!