“Saygı Programları” dizisinde Bu Ay Müzikolog Yalçın Tura Konuk Ediliyor

“Saygı Programları” dizisinde Bu Ay Müzikolog Yalçın Tura Konuk Ediliyor

Eskader (Edebiyat Sanat ve Kültür Arş. Der.) ile İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın birlikte düzenlediği “Saygı Programları” dizisinin bu ayki bölümünde;

Türk müzik kültürü adına yaptığı besteleriyle hem günceli yakalayan hem de bazı şarkı ve saz eserleriyle klasik tarzı günümüze yansıtan değerli besteci, müzikolog ve müzik teorisyeni Yalçın Tura’yı konuk edeceğiz.

Pek çok sayıda opera, şan ve orkestra eserleri, film müzikleri, Keşanlı Ali Destanı başta olmak üzere sahne müzikleri, TV dizi müzikleri, Klasik ve Modern Türk müziği eserleri, kitaplar, makaleler, çeviriler Yalçın TURA imzası taşıyor. Ayrıca İTÜ Türk musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü’nün kurucusu bulunuyor.

İz yayınları yönetmeni Hamdi Akyol’un yöneteceği panelde; Prof.Dr. Ruhi Ayangil (Akademisyen, müzikolog, kanun virtüözü ) Prof.Dr. Gülper Refiğ (Akademisyen, müzikolog, sanatçı,sinema yönetmeni Rahmetli Halit Refiğ’in eşi),Süleyman Şenel (Devlet konservatuarı öğretim görevlisi ,müzikolog, yazar ,müzik folkloru araştırmacısı) Yalçın TURA’yı anlatacaklar.

20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 19:00 da Vatan Caddesi Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapılacak programa Yalçın TURA ile birlikte Müzik,Kültür ve sanat dünyamızın seçkin simaları da katılacak. Dostları bekliyoruz.

ESKADER