Ramazan Sohbetlerinin 10.Gün Konuğu Belkıs İbrahimhakkıoğlu İdi

Ramazan Sohbetlerinin 10.Gün Konuğu Belkıs İbrahimhakkıoğlu İdi

36. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarında 10 günde geride kaldı. Beyazıt Meydanı açık hava kütüphanesi gibi artık. Alandaki masalar kitap, gazete ve dergi okuyan her yaş grubundan kişilerle dolu.

ESKADER ve Türkiye Diyanet Vakfının birlikte organize ettikleri ‘beyazıt Ramazan Sohbetlerinin’ konuğu Belkıs İbrahimhakkıoğlu idi. İbrahimhakkıoğlu konuşmasında Kudüs’ü anlattı dinleyenlerine. Belkıs İbrahimhakkıoğlu, hemen hemen bütün peygamberlerin yolunun Kudüs’ten geçtiğini belirterek, “Kudüs, göklerle irtibatlı bir şehir. Miraç hadisesi orada gerçekleşti. Hz. Meryem’in göklerden inen sofraları orada kuruldu. Kudüs tarihimizde önemliydi, bugün önemli, yarın da önemli olacak bir şehirdir.” dedi.

İslam dünyasının uyanık olması halinde İsrail’in hareket edemeyeceği değerlendirmesinde bulunan İbrahimhakkıoğlu, şöyle devam etti: “İnsanın dışarıdaki dünyaya direnebilmesi için, iç dünyasını çok büyütmesi ve zenginleştirmesi lazım. Bir davaya hakkıyla sahip olmak istiyorsak daha iyi kullar olmalıyız. İsrail’in gücü bizim körlüğümüzden, ataletimizden kaynaklanıyor. Bunlar güç değil. Biz gözümüzde büyütüyoruz. Biz çok imanlı olsak, inanarak hareket etsek bu güç el değiştirecektir.Şunuda unutmayalım Kudüs’te barış olmadan dünyada barış olmayacaktır”