Münir Özkul hayatını kaybetti

Münir Özkul hayatını kaybetti

Müznir Özkul hayatını kaybetti. Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Münir Özkul, 93 yaşında yaşamını yitirdi. Münir Özkul, Neşeli Günler, Hababam Sınıfı, Aile Şerefi ve Gülen Gözler gibi filmlerle Yeşilçam’a damgasını vurmuştu.

Türk sinemasının usta ismi Münir Özkul, 93 yaşında hayata veda etti. Özkul, uzun yıllardır KOAH ve DEMANS hastalığı ile savaşıyordu.

Kızı Güner Özkul, usta oyuncunun cenazesinin 7 Ocak Pazar günü Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda düzenlenecek törenin ardından Teşvikiye Cami’nden kaldırılacağını ifade etti. Güner Özkul şöyle konuştu: “Uzun bir süreçti. Defalarca asılsız haberlerle bugüne hazırlanmış olduk. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a tedavi sürecinde bizi hiç yalnız bırakmadığı, yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum.”

MÜNİR ÖZKUL KİMDİR?

Münir Özkul, 15 Ağustos 1925 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olan Özkul, lise öğrencisiyken 1940 yılında Bakırköy Halkevi’nde tiyatro ile sanat hayatına ilk adımını attı. İstanbul Üniverstesi İktisat Fakültesi’ne ve Edebiyat Fakülteesi’nin sanat tarihi bölümüne devam eden Özkul, 1948’de Ses Tiyatrosu’nda sahnelenen Aşk Köprüsü oyunuyla profesyonel oldu.