Lgbt

Lgbt

Başlıktaki kısaltmayı görüp de hemen o ilk aklınıza gelen şeyi düşünmeye kalkmayın. Düşünmeye kalkarsanız büyük ihtimal düşündüğünüz şeyin altında kalırsınız.

Bu yazının başlığı söz dizimindeki mahcubiyetten de anlayacağınız gibi ‘Laf-ı Güzaf Bestesinden Teraneler’ idi. Uzun sözün kısası her zaman daha etkili olur anlayışıyla baş harflerini başlığa kattık. Yoksa kimsenin tercihleriyle ve de derinlikleriyle oynamak gibi bir niyetimiz yok. O halde (mademki OHAL’deyiz) tartışmayı bitirip mevzuya geçelim.

Şu üç insandan korkun: (Tırnak açmaya gerek görmedim, zira söylediğim benim sözümdür) Bir; ‘Seni Seviyoruz’ diyenden, iki; ‘ kendine iyi bak’ deyip gidenden’, üç; ‘Görüşemiyoruz’ diyerek görmezlikten gelenden.

-Hulkicim, seni seviyoruz, hadi ben kaçtım, görüşürüz, kendine iyi bak!

-İyi de abi benim sevilmeye ihtiyaç hissettiğimi nerden anladın? Hem ben kedi miyim ki?

-Seni ne kadar çok sevdiğimi bilirsin Hulkicim.

-Nerden bileyim ki abi. Öyle ise benim niye haberim yok.

-Ben hissettirmeden severim, gönlüm çok hafiftir.

-Seviyorsan şayet ne diye ardından hemen ‘hadi ben kaçtım’ diyorsun ki? Seven kaçmaz, yaklaşır değil mi?

-Orasını karıştırma Hulki!

-Ne yani hemen Hulki mi olduk? Hemen bu cim düşmesi niye?

-Kısa keselim diye yaptım Hulki-cim?

-Seni seviyoruz dedikten sonra “hadi ben kaçtım” diyen kişi sevmekte bile kendi iyelik edatını kullanma cesareti olmadığından başkalarını da bu sevgiye ortak eden, sevgiyi ‘biz’leştiren ve de pisleştiren kişidir. İyi dinle abi. Birinci cümlede biz diliyle konuşurken ikinci cümlede birden ben diline başvurduğunu anlamıyoruz mu sanıyorsun? Bu ne demektir biliyor musun?

-Ne demektir Hulki?

-‘Şimdi senle uğraşamam defol git, ne halin varsa gör!’ demenin yavşakçasıdır! Bana terane okuyorsun. Sevmek üzerine bir sorumluluk yüklemesin için ‘hadi ben kaçtım’ diyerek hemen ilk gördüğün kapıdan sıvışıyorsun.

-Hulkicim çok acil bir işi olamaz mı insanın?

-İşi olanın ve bu işini acil koduyla dünyaya duyuranın ne sevgisi olur ne de görüşme isteği. Kaç kez sana çalışma ve iş ortamlarında rastladım hepsinde görmezlikten gelişin tam da bundan dolayı.

-Yapma n’olur, o zaman bir gün gel bir çay içelim.

-Acelesi olanın, sevgisini kamulaştıranın ve de görmeyi ve görüşmeyi organizeleştirenin ne çayı olur ne de muhabbeti.

-Hulkicim, görüşürüz, hadi ben kaçtım, kendine iyi bak!

-Kendimden sana ne abi, kendimden sana ne! Biliyorum benim kendime iyi bakmam senin bana daha iyi hükmedebilmeni sağlayacak.

-Hoşça kal Hulkicim…

-Hoş çakal abi…