Hüsn ü Aşk Okumaları İstanbul’da

Hüsn ü Aşk Okumaları İstanbul’da

Hüsn ü Aşk Okumaları programının üçüncü durağı İstanbul.
‘Dünyayı Güzellik Kurtaracak’ diyerek yola çıkan Edebiyatçı- Şair Ercan Yılmaz ve ekibi Hüsn ü Aşk Okumaları programını 10 Haziran 2017 de Bursa’da başlatmıştı. 17 Haziran’da Edirne’de yolculuğuna devam eden programın üçüncü durağı 16 Eylül’de İstanbul olacak.
Galata Mevlevihane’sinde saat 11.00 de Ercan Yılmaz yönetiminde başlayacak olan Hüsn ü Aşk okumaları, Üsküdar Mahfil Kitabevi’nde Aydın Afacan’ın saat 18.00 de vereceği “Modern Türk Şiirinin Şafağında Şeyh Galip” konulu konferans ile devam edecek ve yine Mahfil Kitabevi’nde saat 20.00 de Sanatçı- Bestekar Sedat Anar’ın Hüsn ü Aşk bestelerini icra edeceği konser ile tamamlanacak.
Mevlevihane bulunan 10 ilde Hüsn ü Aşk’ı öğrencilere tanıtmak ve okumalar yapmak, dolayısıyla buradaki değerlerin lise ve üniversite öğrencileri üzerinden hayata geçmesini sağlamak amacıyla hazırlanmış olan proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştiriliyor. Öğrencilere ulaşarak onlara Hüsn ü Aşk, Galib Dede ve Divan Edebiyatı ile ilgili okumalar yapılıyor. Mevlevihaneler gezilerek Mevlevi kültürü de tanıtılıyor.
Hüsn ü Aşk Okumaları yolculuğu yılsonuna kadar Konya, Kütahya, Antalya, Manisa, Kastamonu ve Eskişehir’den geçerek ‘Önce Aşk Vardı’ diyen gönüllerle buluşacak.
Program takvimi sosyal medyada @husnuask_okuma adresinden takip edilebilir.

Özden Gülen (sanatalemi.net)